Svítidla a osvětlení
do interiéru domova

LED

test

Tradice slavnostního osvětlení je pevně zakořeněna v naší zemi. Efektní vánoční osvětlení zdobí naše vesnice a města dlouhá léta. A jeho krása je odvislá od iniciativy lidí, kteří se věnují výzdobě profesionálně nebo jen zájmově.  Děti i dospělí s příchodem vánočních svátků se těší na okamžik, kdy budou moci zdobit vánoční stromeček.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Jak svítit úsporně?

Úspory jsou dnes jedním z hlavních témat snad ve všech oblastech, zdroje světla nevyjímaje. Nejrozšířenější jsou úsporné žárovky, na trhu se však objevila další ekonomická řešení. V první řadě jsou to nejúspornější LED žárovky, ale i další ekologická řešení, která využijeme i bez elektrické sítě. Znáte dynamové nebo solární svítilny?

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Osvětlení LED = nízká spotřeba + dlouhá životnost

Mění se doba a mění se i naše nároky na komfort bydlení. Spotřeba elektrické energie na osvětlení domácnosti představuje značnou položku v rodinném rozpočtu. LED osvětlení se tak stává zajímavou variantou, jak si dopřát luxusu a přitom se chovat ekonomicky.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

LED diody zdroj budoucnosti

Možnosti navrhování svítidel a osvětlení interiéru i exteriéru se před několika lety posunuly o krok vpřed. Ke zdrojům osvětlení přibyly LED diody, a přestože hned od začátku bylo zřejmé, že objev bude mít v budoucnu obrovský význam, na uznání si ještě musely chvíli počkat. Původně to byly jen velmi slabě zářící světelné diody. Postupem doby byl tento zdroj zdokonalován, aby se zlepšily parametry a užití bylo všestranné. Jeho čas právě nastal.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Využití LED svítidel v interiéru

Článek navazuje na text „Nové trendy ve světelných zdrojích“, který byl zaměřen na technickou stránku světlených zdrojů – LED a popisuje využití LED v interiéru.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Nové trendy ve světelných zdrojích

Vývoj nových technologií ve světelných zdrojích přináší také nové možnosti v konstrukci svítidel, a tím i v jejich uplatnění v osvětlování. Nejbouřlivější vývoj v posledním období probíhá v oblasti vývoje a zdokonalování světelných zdrojů nazývaných obecně LED – Light Emitting Diode (světlo vyzařující dioda). Princip LED je sice znám už několik desítek let, rovněž tak jeho masové používání zejména v elektrických spotřebičích.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Vytvořilo Anawe