Svítidla a osvětlení
do interiéru domova
LED

Slavnostní vánoční osvětlení

test

Tradice slavnostního osvětlení je pevně zakořeněna v naší zemi. Efektní vánoční osvětlení zdobí naše vesnice a města dlouhá léta. A jeho krása je odvislá od iniciativy lidí, kteří se věnují výzdobě profesionálně nebo jen zájmově.  Děti i dospělí s příchodem vánočních svátků se těší na okamžik, kdy budou moci zdobit vánoční stromeček.

Představit si jehličnan bez světelných girland není možné. Všichni víme, že tento druh vánočních ozdob je spojen s oslavou narození Ježíše Krista. A jak se osvětloval stromeček v minulém století? Vánoční osvětlení nahrazovaly svíčky, které se kolíčky připojovaly na větvě. Ovšem často docházelo k požárům, musel být v blízkosti kbelík s vodou, takže v případě požáru se ihned uhasil oheň.

 

Efektní vánoční osvětlení do vašich domovů

Všechno se změnilo v roce 1882, díky vynálezu Thomase Edisona, který jako první ozdobil vánoční stromek.  Pro zajímavost v roce 1895, prezident Cleveland podepsal dekret k vytvoření elektrického osvětlení vánočního stromu v Bílém domě. Od té doby veřejnost ocenila všechny výhody elektrických dekorací a příští rok všichni bohatí obyvatelé zavedly tuto inovaci ve svých domovech. Trvalo dalších pár let, než se vánoční osvětlení dostalo i do chudších příbytků. Tradice zdobení vánočního stromečku pevně zakořenila a zdobí se nejen interiér, ale také venkovní prostředí. Dnes jsou v oblibě umělé vánoční stromky.

Příspěvek do diskuze
:
:
: *Vyplňte tento kód: 365 (slouží k ochraně proti komentářovému spamu)
Všechny položky jou povinné

Provozovatel nenese odpovědnost za příspěvky diskutujících a nevyjadřují názory provozovatele.
Vytvořilo Anawe