Svítidla a osvětlení
do interiéru domova

Svítidla

Osvětlení interiéru

Jako osvětlení interiéru je využíváno přirozené denní světlo, které je doplněno umělým osvětlením ve formě svítidel. Důmyslným výběrem a rozmístěním svítidel umělého osvětlení docílíme neopakovatelnou atmosféru prostředí .

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Osvětlení kuchyňské linky a interiéru kuchyně

Kuchyně je místnost v bytě, ve které, ač se to možná nezdá, stráví mnoho z nás spoustu času. I proto je dobré, aby kuchyň byla dostatečně zařízena a také prosvětlena. V denních hodinách jako osvětlení může vystačit okno, je-li dostatečně velké na to, aby skrz něj proudil dostatek světla. Ve večerních a nočních hodinách se však již nevyhneme potřebě umělého osvětlení.

Detail DISKUTOVAT (1 příspěvků)

Osvětlení v koupelně

Realizace osvětlení koupelny není tak snadná, jako v ostatních částech obytného interiéru. Hlavním problémem je zde voda a vlhkost, která může ve spojení s elektrickým proudem způsobit nemalé problémy a dokáže také člověka ohrozit na životě. Dejte si pozor, kam a jaké světlo si do koupelny umístíte. Stačí se řídit jednoduchými pravidly.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Osvětlení dětského pokoje

Dětský pokoj se na mnoho let stane pro jeho uživatele teritoriem, ve kterém by se měl cítit pohodlně i bezpečně a zároveň by tu měl nalézt ideální podmínky pro vlastní seberealizaci. Pokoj slouží k nejrůznějším aktivitám, proto bychom kromě vhodné volby nábytku měli dobře zvážit osvětlení místnosti, aby si ratolest už odmalička zbytečně nekazila oči.
 

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Jaké světlo vybrat do jednotlivých místností

Pro obývací pokoj je nutné dostatečně variabilní osvětlení pro někdy naprosto rozdílné činnosti. Při navrhování osvětlení je důležitá představa, kam konkrétně bude daný světelný paprsek dopadat. Lampa zavěšená od stropu nad konferenčním stolkem, dohromady se stolní lampou po každé straně křesla vytvoří dohromady propojenou plochu světla.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

LED diody zdroj budoucnosti

Možnosti navrhování svítidel a osvětlení interiéru i exteriéru se před několika lety posunuly o krok vpřed. Ke zdrojům osvětlení přibyly LED diody, a přestože hned od začátku bylo zřejmé, že objev bude mít v budoucnu obrovský význam, na uznání si ještě musely chvíli počkat. Původně to byly jen velmi slabě zářící světelné diody. Postupem doby byl tento zdroj zdokonalován, aby se zlepšily parametry a užití bylo všestranné. Jeho čas právě nastal.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Jak na správné osvětlení zahrady?

Přirozenými zdroji světla jsou přes den slunce, za jasných nocí měsíc a hvězdy. Vhodným umělým osvětlením však můžeme dosáhnout nejen vytvoření dalších, často netušených, půvabů prostředí, a navíc v letním období si prodloužíme i pobyt venku.

Detail DISKUTOVAT (1 příspěvků)

Vytvořilo Anawe