Svítidla a osvětlení
do interiéru domova
Koupelnová

Jak na osvětlení v koupelně

Jak na osvětlení v koupelně

I vám se někdy ráno v koupelně stává, že poznáváte tvář, která se na vás dívá ze zrcadla? Příčinu nemusíte hledat v pracovním spěchu nebo v prohýřené noci. Důvod může být mnohem prozaičtější – světlo, jehož v koupelně není nikdy dost.

V koupelně začínáme a končíme téměř každý den. Vzhled koupelny tak přispívá k celkové náladě, která nás během dne provází. Naneštěstí, ne vždy bývá tento prostor dostatečně velký, aby uspokojil naše požadavky, často také chybí okna, která by propustila alespoň trochu slunce. Přesto se i v koupelně dá vytvořit příjemná atmosféra, přičemž hlavní roli hraje světlo.

Správné osvětlení v koupelně by se mělo skládat minimálně ze dvou částí: hlavní osvětlení a osvětlení prostoru u zrcadla. Mělo by dosahovat minimálně 200 luxů, doporučuje se však 300 luxů. Světlo bude působit příjemně, pokud bude rovnoměrně rozptýlené po celém prostoru. V případě, že použijete halogenky, měly by poskytovat široký paprsek světla, tzv. flood. Nezapomeňte, že světlé obklady odrážejí světlo lépe než tmavé. Správné osvětlení světlé koupelny tak vyžaduje při zachování stejné kvality světla méně elektrické energie než osvětlení tmavé koupelny.

Více na www.naseinfo.cz/stavby-a-stavebnictvi/interier/osvetleni/jak-na-osvetleni-koupelny

Příspěvek do diskuze
:
:
: *Vyplňte tento kód: 365 (slouží k ochraně proti komentářovému spamu)
Všechny položky jou povinné

Provozovatel nenese odpovědnost za příspěvky diskutujících a nevyjadřují názory provozovatele.
Vytvořilo Anawe