Svítidla a osvětlení
do interiéru domova
Koupelnová

Barevné světlo v koupelně uvolňuje! Jaké barvy vybrat?

Barevné světlo v koupelně uvolňuje! Jaké barvy vybrat?

Barvy dokáží stimulovat naše vědomí a proto se ve wellness zařízeních stále častěji používají barevná osvětlení, která si nacházejí cestu i do našich koupelen. Jistě jste již slyšeli o tzv. chromoterapii. Tato léčebná metoda je založená právě na účincích barev a vy si něco podobného můžete dopřát i ve své vlastní koupelně.

Barvy mají významný vliv na naší psychiku a jsou pro nás symbolem konkrétních duševních a emocionálních stavů. Vždyť si všimněte, že při vážných společenských událostech volíme vždy klidové barvy a rozhodně se nevyžíváme v pestrobarevnosti. Při smutečních setkáních si vybíráme černou barvu a na svatbě je také poměrně přesně dané , že nevěsta chodí v bílém. Zamyslete se nad tím a nepodceňujte barvy v koupelně.

TIP:
Se stejnou logikou s jakou oblékáte sami sebe a vybíráte si šaty, oblékejte svůj interiér!

Vybírejte barevné osvětlení v koupeně s citem!


V koupelně většinou trávíme víc času, než který zaberou běžné hygienické úkony. V koupelně relaxujeme a užíváme klidu. Není proto problém najít např. speciální televizi, rádio či CD přehrávač určený pro používání ve vlhkém prostředí koupelny. A barevné osvětlení dokáže efekt odpočinu zesílit. Proto můžeme v lépe zásobených koupelnových studiích najít např. sprchy a vany, které jsou opatřeny barevným světlem podporujícím uvolnění svalových stahů v oblasti krční páteře, kde máme lidově řečeno nahromaděné všechny stresy z poslední doby.


TIP: Pokud uvažujete o masážní vaně, pak zkuste připlatit cca 5 000 Kč a přikoupit k tomu ještě podhladinové osvětlení. Je to účinný a velmi běžný chromoterapeutický nástroj, který můžete využívat v koupelně.  

TIP: Efekt chromoterapie podporuje arometerapie, tedy terapie čichovými vjemy. Zkuste vonné koupelové oleje.

Jaké barvy se používají a jak fungují?

Dámy bude jistě zajímat efekt modré barvy, která nejen že podporuje kreativitu, ale omezuje chuť k jídlu, tiší bolest a hlavně napomáhá při odstraňování celulitidy a má pozitivní vliv při procesu redukce nadváhy. Modrá barva v koupelně se navíc hezky váže k barvě vody.

Zelená barva uklidňuje, tmavší tóny zelené dokáží navodit meditační stavy a odstraňují bolesti hlavy.

Žlutá barva je barvou dynamickou, která stimuluje k aktivitě a působí kladně proti nevraživosti, depresím a melancholii.

Nejvíce pohybová je červená barva. Tato barva akceleruje látkovou výměnu, budí emoce a působí omlazujícím dojmem. Červená se také doporučuje astmatikům. V koupelně bude červená barva sexy.

Oranžová barva je barvou optimistickou a je v mnohém podobná žluté barvě. Navíc se využívá pro odstraňování zácpy, při léčbě ledvinových potížích a při křečích.

Red.   
Duravit, Hansa, Gessi


Zdroj: www.living.cz/koupelny/barevne-svetlo-v-koupelne-uvolnuje-jake-barvy-vybrat/2705

Příspěvek do diskuze
:
:
: *Vyplňte tento kód: 365 (slouží k ochraně proti komentářovému spamu)
Všechny položky jou povinné

Provozovatel nenese odpovědnost za příspěvky diskutujících a nevyjadřují názory provozovatele.
Vytvořilo Anawe